Hond Toby was levensgevaarlijk ziek, maar dankzij operatie is hij weer hersteld en gelukkig. © Privé

Door RTV Rijnmond: Esmee Lieuw On

De rekening van 6500 euro voor de operatie van hond Toby was een bittere pil die er flink inhakte bij de jongens van studentenhuis Camelot. Maar het Rijnmond-publiek liet zich weer eens van z’n warmste kant zien en dat bedrag is nu ruimschoots behaald. Het verhaal wordt nog mooier want het overgebleven geld wordt aan de dierenopvang te doneren.

Nadat het verhaal van Toby gisteravond bij Rijnmond werd gepubliceerd, zijn de donaties verdubbeld en is het streefbedrag behaald. Luuk (21) is één van de baasjes van Toby en vertelt dat ze schreeuwden van blijdschap. “Het is zo mooi om te zien wat het met anderen doet en dat ze met ons meevoelen.”

Maagkanteling
Toby werd bijna twee weken geleden ziek, voor z’n leven werd gevreesd. Tegen middernacht sloegen de jongens alarm bij de dierenambulance. Toby bleek een maagkanteling te hebben. Met spoed zijn de jongens naar het dierenziekenhuis in Rijswijk gereden. De operatie was succesvol, maar de rekening van 65000 euro zorgde voor grote problemen. Zo veel geld hebben de studenten niet. Daarom werd een inzamelingsactie gestart.

Reacties
Eerder op de avond, toen Luuk hoorde dat de donaties massaal binnenstroomden, stond hij in de sportschool. “Ik kon gewoon niet meer doorsporten. Het was echt waanzinnig, ik bleef refreshen en er kwam steeds meer bij.”

In het huis was het ook een groot feest volgens Luuk. “We kregen appjes van zoveel mensen en het voelde alsof het viraal is gegaan voor ons. Dit hadden we ons nooit kunnen voorstellen.” vertelt een nog steeds dolblije Luuk.

Goed doel
Overweldigd door alle steun en donaties, overlegden de studenten om 23:00 uur wat ze met het overgebleven geld willen doen. “We zaten te twijfelen om de inzameling te sluiten of gaan we het extra geld doneren aan een goed doel? We hadden nooit gedacht dat we het in zo’n korte tijd konden halen.” vertelt Luuk.

Uiteindelijk besluiten ze dat alles boven de 6500 euro, aan de lokale dierenopvang of dierenambulance wordt gegeven. “We hopen dat er op die manier meer aandacht komt voor dierenzorg. Er zijn genoeg mensen die hetzelfde meemaken en zo hopen we anderen te kunnen helpen.” aldus Luuk.

Estafette
De estafette die ze zouden gaan hardlopen om geld op te halen, gaat gewoon door. Vanwege tentamens van de jongens gaan ze pas op 10 juli rennen. Ze zijn nog niet begonnen met trainen, vertelt Luuk lachend. “Het is ongeveer 10 km per persoon en we gaan de hele dag op pad. We hopen dat er een auto achter de loper aan kan voor de livestream.”

Toby is een vriend van iedereen, zegt Luuk. “Als je een keer in Kralingen bent en je komt hem tegen, geef hem een aai over zijn bol! Hij is heel blij en vriendelijk voor iedereen.”

De inzamelingsactie staat nog open en er kan gedoneerd worden via de volgende link.

Via: RTV Rijnmond


Meld u aan voor De Ster nieuwsbrief (U ontvangt een bevestigingsmail)

Dit veld is vereist.
Lees hier de privacyverklaring Hiermee geeft u toestemming om wekelijks een nieuwsbrief te ontvangen.