Afgelopen dinsdag 22 mei leek het er ’s morgens niet op dat de Rolstoel-2 daagse zou kunnen starten. Het plensde. Maar de Vrijwilligerswinkel Kralingen-Crooswijk zorgde niet alleen voor de man- en vrouwkracht maar ook voor schitterend wandelweer in de middag.

Hanneke Grootenboer, Pauline Streefkerk, Michelle Bos en Romy Belomazov zetten de pas er flink in, zij het dat Michelle op een soort van bakfiets zat. In de ‘bak’ zaten koele drankjes en versnaperingen. De route voerde vanaf verpleeghuis Pniël langs de Kralingse Plas en terug door het Kralingse Bos. Onderweg de rolde het gezelschap langs Piet, ooit barman van het al lang verdwenen, illustere café ‘De Bierpomp’ aan de Vlietlaan in Kralingen, mét zijn chihuahua. Jacqueline Mulder, Sonia Thakoer en Jan-Willem Hoogeweegen, alledrie van On the Job (www.on-the-job.nl) hadden zich ook aangemeld als rolstoelduwer. Datzelfde gold voor de Rotterdamse activeringscoaches Elleke Kremer en Ietje de Bilde én Yahya Qurbn Mohammad. Laatstgenoemde komt uit Syrië en kwam als vluchteling hier terecht. Niet onvermeld mogen blijven Jopie Vuik, bekende Esch-bewoonster en haar rolstoelduwer John van Assendelft, lid van de Gebiedscommissie Kralingen-Crooswijk. Tot slot moest er natuurlijk een groepsfoto (bij Pniël) worden gemaakt. Zie iedereen nou ’s netjes in de lens kijken!

Meer foto’s hier

Meer foto’s hier

De Nieuwe Branding
Op woensdag 23 mei voerde de rolstoeltocht door Crooswijk met als besluit een heerlijke en gezonde maaltijd in Huis van de Wijk De Nieuwe Branding. Aldaar bedankte Piet Simonis (naar eigen zeggen familie van de Nederlandse kardinaal Simonis) de rolstoelduwers en de maaltijdbereiders, namens allen die zich hadden laten voortduwen. Samen met Romy Belomazov van de Vrijwilligerswinkel liet hij zich portretteren. Applaus!


Meld u aan voor De Ster nieuwsbrief (U ontvangt een bevestigingsmail)

Dit veld is vereist.
Lees hier de privacyverklaring Hiermee geeft u toestemming om wekelijks een nieuwsbrief te ontvangen.