Het leukst zijn de representatieve taken vind ik. Ik mocht laatst weer een bloemetje aanbieden aan een 100-jarige bewoner en ik werd getrakteerd op koffie en taart. De kinderen van mevrouw, zelf ook al op leeftijd, vertelden hoe de wijk veranderd was in de af gelopen 50 jaar. Als gastvrouw bij de doden herdenking leerde ik veel van de laatste overlevenden over de impact van de oorlog in Kralingen, en de installatie van de kinderÂwijkraad was een mooie plechtigheid.
Naast de representatieve taken laten we ons graag uitnodigen door allerlei instellingen in de wijk. Vorige maand kregen we een rondleiding op de Van Ghentkazerne van de commandant zelf: De heer Ten Hove. De commandant bleek een betrokken en enthousiaste man die de aankomend mariniers leert wat verantwoordelijkheid is.
Er zijn ook ingewikkeldere wijkraadszaken. De diensten die de gemeente aanbiedt zijn voor mij niet altijd makkelijk te begrijpen. Bij de afdeling stadsbeheer, die de straten en parken onderhoudt, lukt dat nog wel maar op het gebied van zorg en welzijn heb ik nog wel wat te doen. Gelukkig worden we steeds beter ondersteund door de ambtenaren in de wijk en op het stadhuis. Ik verwacht dat we elkaar komend jaar steeds meer zullen vinden.
Liesbeth van Herk – Wijkraadslid
Meld u aan voor De Ster nieuwsbrief (U ontvangt een bevestigingsmail)
recent commentaar