Van 25 april t/m 27 mei 2014 exposeert de Rotterdamse kunstenaar Jan Wagner in het Raadhuis van Hilversum pasteltekeningen en schilderingen in gemengde technieken met het thema vergankelijkheid.
Detail Praag: joodse kerkhof
Jan Wagner, geboren in Den Haag in 1940, kreeg zijn tekenopleiding aan de Rotterdamse Academie van Beeldende Kunsten en studeerde kunstgeschiedenis aan de Universiteit van Amsterdam. Naast de passie voor geschiedenis ontwikkelde hij een fascinatie voor de tragiek en de schoonheid van verval. Het idee van vergankelijkheid loopt als een rode draad door zijn werk.
De expositie toont behalve Wagners geëngageerde voorstellingen: begraafplaatsen en getuigenissen van materiële verwoesting door oorlogs- en ander geweld, ook zijn luchtige inspiratie: de nostalgische lading van oude steden, gereedschappen en werktuigen. Met zijn schilderachtige stijl waarin figuratie altijd in zekere mate aanwezig blijft streeft hij naar expressie en esthetiek en geeft hij het toeval een kans.
Ode aan een loodgieter
Neurenberg 1945
In 1998 werd hem de Arti-Shockprijs van de Gemeente Rijswijk toegekend voor het werk Roi triste vanwege de schilderachtige verbeeldingskracht. In 2009 ontving hij eervolle vermeldingen van Teekengenootschap Pictura in Dordrecht voor het werk De sloop van de Koninginnekerk en op de Internationale Pastelbiënnale in Nowy Sacz (Polen) voor de pasteltekening Overgang.
Sloop Koninginnekerk 1972
Overgang
Jan Wagner
Noordeinde 91
3061 EM Rotterdam
atelieradres
Lambertusstraat 104
010-4655480
06.15354419
kunst@janwagner.nl
www.janwagner.nl
recent commentaar