Deelgemeente Kralingen-Crooswijk ging met behulp van Yes We Care op zoek naar de mooiste, beste, succesvolste en leukste burgerkrachtinitiatieven. De zoektocht is gelukt! Vorige week sloot de nominatieronde van de Parels van Kralingen-Crooswijk. Er zijn maar liefst 20 parels genomineerd. Een bewijs dat de deelgemeente bruist van burgerkracht.

De stembussen zijn gesloten!

De Parels zijn bewonersinitiatieven die een veelheid aan activiteiten hebben, die mensen verbinden of die al jaren het kloppend hart van de wijk zijn. Activiteiten en initiatieven van bewoners die zich inzetten voor andere bewoners, voor de wijk en voor elkaar. Op 15 september is de feestelijke uitreiking tijdens het Schuttersfeest Crooswijk. Zes bewonersinitiatieven winnen dan de titel Parel van Kralingen-Crooswijk, uitgereikt door portefeuillehouder Paulette Verbist.

Sinds half juli kon er gestemd worden op de Parels van Kralingen-Crooswijk. Inwoners van de deelgemeente konden dit doen tijdens de rondreizende tentoonstelling en later via internet.
Het stemmen leverde de volgende nominaties op:
  • KIC (Kralings Informatie Centrum)
  • De Branding
  • Buurthuis De Kraal
  • Rubroekse vrouwen
  • Bewonersplatform DWL De Esch
  • Ruilwinkel Lets Paradijs
  • Rakakker
  • Mozaïek bank Nieuw Crooswijk
  • Speeltuin Crooswijk
  • Pleinmama’s
  • Pennen en boekjes
  • Kerstmarkt 2012
  • Seniorenraad
  • Kinderkamp De Esch
  • Wijkpastoraat
  • Gezond eten op school
  • Meetingpoint ‘De Pomp’ in De Esch
  • Stichting Oya Crooswijk
  • Bewonersgroep Slachthuisterrein
  • Wijktuin De Esch

 

Inspiratie
Bent u ook benieuwd naar wat de bewoners in de deelgemeente voor elkaar en voor de wijk doen? Op www.rotterdam.nl/videoportretparels staat van een gedeelte van de genomineerde Parels videoportretten, de overige worden nog gemaakt en verschijnen zo snel mogelijk. Maak kennis met de genomineerde Parels en laat u inspireren!


Achter de genomineerde parels gaat veel burgerkracht schuil

Uitreiking Parels
Op zondag 15 september vindt vanaf 13.00 uur het eerste Schuttersfeest Crooswijk plaats. Op het Schuttersveld komt een waar spektakel met een muziekpodium, sportactiviteiten en een wijkmarkt. Een evenement om niet te missen. Op de wijkmarkt laten de Parels zien wat zij voor hun buurt en hun medebewoners doen en nog veel meer om iedereen te laten ervaren wat burgerkracht is.

Tussen 17.00 en 18.00 uur vindt de feestelijke uitreiking van de zes Parel awards plaats. Uit elke categorie wordt een Parel gekozen. De categorieën zijn: Talentontwikkeling & Participatie, Economie & Werkgelegenheid, Sociale binding & Structuur, Gezondheid, Wonen & Buitenruimte en Veiligheid We verklappen nog niet hoe het programma er uit ziet, maar dat het een feest wordt is duidelijk. Komt u ook?

Deelgemeente Kralingen Crooswijk