Burgemeester Aboutaleb van Rotterdam heeft sinds dinsdagavond extra bewaking. Dat meldt de politie. Aboutaleb heeft bedreigingen ontvangen.Om wat voor bedreigingen het gaat,wil de politie niet zeggen.

Ooggetuigen hebben in de tuin rond de woning aan de Hoflaan in Kralingen agenten gezien. Meer details ontbraken dinsdagavond laat.

De politie kan niets zeggen over de achtergrond van de dreiging. ‘We doen onderzoek’, zegt de woordvoerder. Over de precieze beveiligingsmaatregelen doet de politie geen mededelingen. Het is niet bekend of er iemand is opgepakt.

In februari 2009 werd een Feyenoord-hooligan opgepakt omdat hij Aboutaleb met de dood zou hebben bedreigd. Enkele dagen eerder hadden Feyenoord-supporters vernielingen aangericht bij een demonstratie in de Rotterdamse binnenstad en Aboutaleb wilde de schade op ze verhalen. De aanhangers hadden gedemonstreerd tegen het besluit dat zij 5 jaar lang geen uitwedstrijden bij Ajax mochten bijwonen.

Volgens het AD werd er in november een Rotterdammer opgepakt omdat hij wethouder Hamit Karakus zou hebben willen laten doden. De bedreiging zou voortkomen uit een langer lopend conflict dat de man over een pand zou hebben gehad en waarbij de wethouder vanuit de gemeente betrokken was geraakt.


rijnmond_offline