Een optreden tussen de kratjes bier en studieboeken of een cabaretier aan de eettafel. Bij het Studentenkamerfestival, Stukafest, werden donderdagavond de kleine Rotterdamse studentenkamers omgetoverd tot minitheaters en concertzalen.

Op verschillende plekken in Rotterdam (o.a in de Burgemeester Oudlaan in Kralingen) waren huiskamerconcerten. Tijdens de drie rondes konden bezoekers van studentenkamer naar studentenkamer. “We doen dit voor het eerst dus ik ben erg benieuwd”, vertelt Okke Willebrands, een van de bewoners van een studentenkamer. “We hebben bier ingeslagen en er is muziek. Verder zijn alle drie de rondes uitverkocht. Dus het gaat wel goed komen.”

Bezoekers konden kiezen uit een groot aantal genres, van jazz tot theater en van reggae tot literatuur. “Het is erg spannend om in zo’n kleine ruimte te spelen. Je speelt echt op de huid van het publiek”, zegt Carl Hoogvliet van Theatercollectief Het Zwarte Schaap. “Dit is de kleinste locatie waar we ooit hebben opgetreden.”

rijnmond_offline