Woongebouw De Slurf stamt uit 1922. Het is daarmee één van de oudste Rotterdamse woonblokken met portiekwoningen. Nu krijgt het een opknapbeurt, die deels bestaat uit renovatie en deels uit sloop en nieuwbouw.
De fundering van De Slurf is erg slecht. Ook voldoet het gebouw niet meer aan de eisen van de huidige tijd. Daarom gaat Woonstad ermee aan de slag. De woningen aan de Paradijslaan worden opgeknapt. En het deel van het pand aan de Rusthofstraat wordt gesloopt. Hier komen nieuwe sociale huurwoningen terug.
Wethouder Chantal Zeegers was vorige week bij de aftrap van dit project. Zij is blij dat De Slurf deels behouden blijft voor Crooswijk. ‘Als we alles nieuw bouwen dan verliest een wijk zijn karakter’, zegt ze. ‘Maar woningen moeten ook voldoen aan de eisen van deze tijd. Hier is een mooie middenweg gevonden tussen sloop en nieuwbouw. Daardoor blijft Crooswijk ook echt voelen als Crooswijk.’
Meer weten over het project en de planning? Kijk dan op woonstadrotterdam.nl/deslurf.
(Persbericht wijkraad Kralingen – Crooswijk)
Meld u aan voor De Ster nieuwsbrief (U ontvangt een bevestigingsmail)
recent commentaar